Dnes je:Souhrn programů pro internetNejznámější internetové prohlížeče


       Internet Explorer: www.microsoft.cz

Nejznámější internetový prohlížeč. Čest a chvála Microsoftu - s každým napadením se snaží neustále zavírat brány pro hackery. Stále ale platí, že je nejpoužívanější.

       Firefox: www.czilla.cz (Win 2k, XP, Vista, 7)

Představovat internetový prohlížeč Firefox je zbytečné. Jedním z hlavních směrů vývoje byla rychlost spouštění a odezvy prohlížeče a práce s operační pamětí. Prohlížeč je nyní skutečně rychlejší, stabilnější a má inovované vykreslovací jádro.


       Opera: www.opera.com (Win XP, Vista, 7)

Opera nepatří mezi masově používané internetové prohlížeče jako Firefox nebo Internet Explorer, přestože nabízí velmi svižné surfování po internetu, množství nadstandardních funkcí a nejlepší kompatibilitu s webovými standardy.

       Google Chrome: www.google.com/chrome

Mladý internetový prohlížeč Chrome od Googlu. Má své mouchy, ale i přednosti. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

E-mailoví klienti:

       eM Client : cz.emclient.com (Win 9x/Me, NT, 2k, XP, Vista, 7)

Je pro vás Outlook příliš drahý, Thunderbird nepřehledný a navíc vám v něm chybí kalendář? Český eM Client by mohl být právě tím správným e-mailovým klientem. Pracuje rychle a nabídne mnoho užitečných funkcí. Pro e-mailové účty jsou k dispozici standardní protokoly POP3, IMAP a SMTP. Výhodou je, že všechny běžně používané freemaily jsou nastavené. Stačí tedy zadat e-mailovou adresu a heslo, a program se o zbytek nastavení postará sám. Obrovský potenciál vidíme v kalendáři, který si nezadá s kalendářem obsaženým v Outlooku. Přímo si rozumí s Google kalendářem, podporuje i sdílení kalendářů mezi více lidmi. Pokud máte kontakty v jiném klientovi, jejich import není žádný problém. Snadno lze importovat kontakty z Outlooku, z Live Mailu, GMailu, a dokonce i z Facebooku (včetně fotografií). Další klíčovou funkcí aplikace je integrovaný Instant Messaging. V jedné aplikaci tak vlastně máte e-mail, sdílený kalendář, ICQ, Jabber nebo Skype. Pro nekomerční použití je program zdarma.


       Mozilla Thunderbird : Mozilla Thunderbird (Win 9x/Me, NT, 2k, XP, Vista, 7)

Je pro vás Outlook příliš drahý? Mozilla Thunderbird je poštovní klient, který vám nabízí příjemné uživatelské prostředí a řadu pokročilých funkcí. Klient vás překvapí zejména konfortními funkcemi, spolehlivostí a velkým důrazem na bezpečnost uživatele.

K dispozici je i řada doplňků (kalendář, kontakty atd...) takže Váš klient může vypadat stejně jako drahý Outlock.Komunikujeme po internetu:


       Skype: www.skype.com

Program Skype, určený pro (video)telefonování, textovou komunikaci i přenos souborů po internetu, určitě není třeba dále představovat.

       MDC Internet Messenger: http://mdc.im/

je univerzální instant messenger, který podporuje multi-operační systémy Windows, Linux, MacOS X a protokoly ICQ, Mail.Agent, Jabber atd. Intuitivní rozhraní, schopnost udržet historii na serveru, který kombinuje kontakty z různých sítí, IM-- to je jen začátek toho, co ocitnete v MDC..


Další odkazy v této oblasti


Alternativní OS
Údržba OS
Kancelář
Internet
Práce s grafikou
Práce s audio soubory
Práce s videem
Kouzla s USB
Nezařazené programy
Zábava na PC

Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist