Dnes je:Systémové nástroje


Čištění registrů:

       CCleaner: www.piriform.com (Win 2k, XP, Vista, 7)

CCleaner je užitečný nástroj na odstranění nepotřebných souborů z pevného disku a vyčištění registrů od chybných či zbytečných záznamů. Aplikace po spuštění například vysype koš, vymaže historii a cookies soubory z internetových prohlížečů, smaže historii naposledy otevřených a spouštěných souborů, vymaže i další nepotřebné a nepoužívané systémové soubory a tím také optimalizuje rychlost systému.       Wise Registry Cleaner: www.wisecleaner.com (Win 9x/Me, NT, 2k, XP, Vista, 7)

Bezpečný, rychlý a funkční nástroj na vyčištění registrů od poškozených, nepotřebných či závadných klíčů. Můžete nastavit, které kategorie chcete prohledávat (např. ActiveX, DLL, odinstalované sekce atd.), a po dokončení skenování je vám vypsán seznam nalezených klíčů, které lze odstranit a tím zvýšit výkon počítače. Jakékoliv provedené změny (smazání) lze případně vrátit zpět.


Defragmentace:

       MyDefrag: www.kessels.com (Win 9x/Me, NT, 2k, XP, Vista, 7)

MyDefrag (dříve JkDefrag) je mimořádná defragmentovací utilita. MyDefrag je mimořádný nejen tím, že kromě ručně spouštěné defragmentace disku (podrobně popsáno v anglické nápovědě) je ho možno použít k defragmentaci automatické. Program lze totiž spouštět jako screensaver (spořič obrazovky) a posléze kdykoli přerušit jeho činnost a pokračovat v běžné práci na PC. Program nežádá od uživatele vůbec žádné nastavování, prostě jej stačí spustit, jen je nutno vybrat si, kterou ikonkou. K obvyklému užití je určena „rychlá optimalizace“. Mimořádný je MyDefrag právě i tím, jakých výsledků dosahuje, aniž musí uživatel cokoli nastavovat. Pokročilí uživatelé mohou nejen využít možnosti upravit skripty stávající, ale mohou si i napsat vlastní.


Virtualizace:

       VirtualBox: www.virtualbox.org (Win 2k, XP, Vista, 7)

VirtualBox existuje ve verzích pro dlouhou řadu hostitelských operačních systémů a bohatá je i nabídka operačních systémů, které mohou být na virtuálním stroji provozovány (Linux, Windows, Solaris atd.). Virtuálnímu počítači můžete přidělit přesně stanovený objem operační i diskové paměti, povolovat použití portů, CD/DVD mechaniky či síťových adaptérů. Po instalaci operačního systému a spuštění virtuálního počítače vám se zprovozněním sítě, zvuku, grafiky či sdílením složek pomůže balíček univerzálních ovladačů. Poté se bude virtuální počítač chovat jako skutečný stroj, včetně možnosti přístupu na web, přehrávání hudby či videa a dalších funkcí. Práce s virtuálním strojem vytvořeným VirtualBoxem je snadná a intuitivní. Virtuální stroj může pracovat v samostatném okně, kdy přejíždíte kurzorem myši mezi plochou hostitelského a virtuálního počítače. Rozlišení obrazovky vizualizovaného operačního systému se navíc může dynamicky měnit podle toho, jak měníte rozměr okna virtuálního počítače. Zajímavostí je tzv. bezešvý mod zobrazení, kdy se plochy více spuštěných operačních systémů zcela prolínají. Virtuální počítač pracuje pouze ve vyhrazené části pevného disku a operační paměti počítače, nemůže tedy nijak zasahovat do konfigurace, souborů či registru vašeho vyladěného počítače. Kompletní virtuální stroj je vždy bez problému možné reinstalovat nebo bez následků zcela odstranit z počítače.


       DAEMON Tools Lite: www.daemon-tools.cc (Win 2k, XP, Vista, 7)

Nová verze populárního programu Daemon Tools pro vytváření a provoz virtuálních CD/DVD mechanik nabízí vedle podpory operačního systému Windows 7 i další užitečné inovace. Nové Daemon Tools vítají uživatele zcela přepracovaným uživatelským rozhraním, s katalogem obrazů (podporovány jsou tradičně všechny běžné formáty obrazů disků, jako ISO, NRG, CCD) a přehledem instalovaných virtuálních CD/DVD mechanik. Uživatelé Windows Vista a 7 jistě uvítají také zbrusu novou miniaplikaci na pracovní plochu, obsahující všechny funkce Daemon Tools. Nově také není nutné napoprvé spouštět Daemon Tools jako administrátor a opraveno bylo i několik chyb, například s připojováním obrazů z RAID disků větších než 2 TB. Nepříjemná je snaha instalátoru o změnu nastavení internetového prohlížeče. Pomocí Lite verze Daemon Tools si můžete vytvořit a používat až čtyři virtuální mechaniky. Navíc lze i přímo v programu vytvářet ISO a MDS obrazy disků, komprimovat jejich obsah a chránit jej heslem před neoprávněným použitím. Vedle bezplatné verze Lite, určené pro nekomerční použití, jsou k dispozici i dvě komerční verze Daemon Tools, které zvyšují možný počet virtuálních mechanik až na 32 a vedle CD/DVD mechanik umí vytvořit i virtuální Blu-ray či HD-DVD mechaniky. Placené verze Daemon Tools zvládnou také upravovat obsah a konvertovat různé formáty obrazů disků.


Vzdálená plocha:

       CrossLoop: www.crossloop.com (Win 2k, XP, Vista, 7)

CrossLoop je program určený ke vzdálenému ovládání počítače. Díky němu můžete snadno ovládat jiný počítač úplně stejně, jako byste u něj seděli. Realizace spojení dvou počítačů probíhá přes šifrovaný CrossLoop VIP tunel a sdílení obrazovky je realizováno pomocí TightVNC plug-inu. Rozhraní programu je velmi jednoduché a obsahuje dvě záložky: jednu pro připojení k hostitelskému PC a druhou pro hostování připojení. Pokud se chcete připojit ke vzdálenému PC, stačí zadat přístupový kód (uvedený na záložce hostitel) hostitelského PC a kliknout na tlačítko Připojit.
Další odkazy v této oblasti


Alternativní OS
Údržba OS
Kancelář
Internet
Práce s grafikou
Práce s audio soubory
Práce s videem
Kouzla s USB
Nezařazené programy
Zábava na PC

Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist