Dnes je:Nástroje pro USB a záchrana PCFormát USB:

       HP USB Disk Storage Format Tool: http://download.chip.eu

Díky tomuto zdarma dostupnému programu můžete USB disk zformátovat na jakýkoliv souborový systém dostupný ve Windows. Tento nástroj vám pomůže vytvořit z USB disku nástroj podobný tzv. bootovací disketě, kterou potřebujete např. při havárii počítače. Zobrazí totiž USB disk jako disk normální a poté jej umožní zformátovat požadovaným souborovým systémem (FAT, FAT32, NTFS). V případě souborového systému NFTS můžete dokonce na zařízení vměstnat více dat, pokud využijete komprese.


Nástroj pro tvorbu bootovacího USB:

       YUMI: http://pcworld.cz/downloads/

DProstřednictvím nástroje YUMI, jehož název je zkratkou anglického označení Your Universal Multiboot Installer, snadno vytvoříte bootovací flash disk z iso souboru v uživatelském grafickém rozhraní. Další výhodou je, že na jeden flash disk si můžete umístit libovolné množství operačních systémů, případně aplikací. Po spuštění nástroje stačí jen vybrat jednotku, v seznamu předpřipravených profilů pak najdete profil pro operační systém nebo aplikaci, kterou chcete na vaši flash paměť přidat, a na závěr zvolíte zdrojový iso soubor. Následně si při startu počítače vyberete, co chcete spustit. Pokud již nebudete chtít vybraný operační systém, není nutné formátovat, stačí znovu spustit YUMI a přejít do režimu odinstalování.


       USBDLM: http://download.chip.eu/

USBDLM (USB Drive Letter Manager) - správce písmen, jež jsou přiřazována USB diskům. Díky tomuto programu, který běží na pozadí jako služba, je možno definovat výchozí písmena, pro nově připojené disky. USBDLM dokáže vyřešit problémy při přiřazování písmen, která jsou již využívána pro síťové disky.


Další odkazy v této oblasti


Alternativní OS
Údržba OS
Kancelář
Internet
Práce s grafikou
Práce s audio soubory
Práce s videem
Kouzla s USB
Nezařazené programy
Zábava na PC

Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist