Dnes je:Ach ty příchutě - moje názory


Vyzná se někdo v množství příchutí, které se na nás ze všech stran hrnou?
Jakou vlastně příchuť si mám vybrat? Lze věřit tomu, co nám píšou obchodníci?

Tak na tyto otázky Vám nikdo neodpoví. Nezbývá než testovat a utrácet peníze. Nebo se podívat po diskuzních fórech a opět nezískat žádný názor. Jsou zde lidé placení prodejci, jsou zde diskutující jednostraně zaměření. Co chutná mě, nechutná tobě. Tak by se asi dala charekterizovat diskuze kolem příchutí do elektronických cigaret. Já se řídím zásadou:

Pokud mi příchuť chutná, musí vonět i mému okolí.

Problémy s příchutěmi bych rozdělil asi do těchto kategorií:

Jaký jsem vlastně kuřák
Množství nikotinu v příchuti
Příchuť mě škrábe v krku
Příchuť s mentolem
Příchuť krémově sladká
Příchutě ovocné, tabákové a jiné

Takto nějak jsem postupoval i já - nemusí však fungovat na všechny stejně. Je to možná jen návod, jak postupovat v přemýšlení a jak si koupit co nejvhodnější elektronickou cigaretu. Výsledkem by mělo být zbavit se kouření jednou pro vždy

Jaký jsem vlastně kuřák


V této části si musím nejprve pravdivě odpovědět na stěžejní otázku:
Kolik cigaret denně vykouřím?

Bavil jsem se s mnoha vapery, jak začínali a téměř shodně odpovídali, že dostali elektronickou cigaretu a přesto pokračovali dále v kouření klasických cigaret. Někteří se vrací zpět ke klasickým cigaretám s tím, že elektronická cigareta je k ničemu. Další pátrali, testovali a hledali nejvhodnější způsob jak přejít pouze k vapingu. Jedním z nich jsem byl i já. Pokusím se tedy podělit o některé zkušenosti vycházejích z mých vlastních chyb.

Kuřáky lze rozdělit do následujících kategorií:
1) příležitostní

Jsou to kuřáci, kteří se bez cigarety neobejdou na zábavách, shromážděních apod. Tak tito kuřáci ani na elektronickou cigaretu nebudou přecházet. Tato kategorie může přestat se zlozvykem okamžitě.

2) do 5 cigaret denně - slabí kuřáci

Tato kategorie kuřáků se zpravidla neobejde bez cigarety při kávě, vínku či jiné denní pochutině. Zpravidla nemají problém vydržet nekouřit. Pokud ale potřebují nějakou tu hračku, pak jim stačí obyčejná a levná varianta elektronické cigarety.

3) do 10 cigaret denně - střední kuřáci

Zde se již dostáváme do kategorie, kde elektronická cigareta je nutná. Těmto kuřákům zpravidla stačí jakákoliv elektronická cigareta pracující na principu pusa - plíce. Tedy klasický potah, pak potah do plic a vypuštění páry. Jinak označováno jako MTL.

4) nad 10 cigaret denně - silní kuřáci

Tato kategorie kuřáků již má docela problém. Zde pravděpodobně nezabere MTL systém. Nutno zakoupit elektronickou cigaretu s potahem přímo do plic - neboli DL ("direct lung"). Ikdyž jsou známy případy, kdy systém MTL plně postačoval, ale jsou vzácné a zpravidla spojené i se silnou vůlí.

5) nad 20 cigaret denně - velmi silní kuřáci

Této skupině kuřáků, kam jsem patřil i já, pomůže pouze DL vaping - tzn. potah přímo do plic s postupným snižováním obsahu nikotinu.

                  
                   DL ("direct lung")                                         MTL

Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist