Dnes je:SW pro Vaše PC


Motto: "Než začneš řešit problém, pomysli co uděláš s výsledkem" - Richard W.Hamming


Svůj PC používám denně, on spolehlivě pracuje a vůbec mě nenapadne, že mám problém za dveřmi. Jednoho krásného dne "mazlík" nereaguje a nechce naběhnout. Můra všech uživatelů je zde. Nutná reinstalace. A jako vždy - schopná záloha není po ruce. Novější PC mají většinou reinstall. Ale tento krok provede pouze návrat OS - rozběhne se PC a u některých společností s nejasnými výsledky (Dělení disků C a D apod.) Je jen na zkušenostech uživatelů jak si s tím poradí. To ovšem není cílem této stránky.

Dalším nezbytným krokem je známá Nerudovská otázka: "Kam s ním?" aplikovaná na současnou dobu: "Co jsem tam měl?" Prostý seznam používaných programů, nastavení PC atd. Pokud některé programy nepoužíváme denně, vzpomenu si na jejich existenci až ve chvíli kdy jej nutně potřebuji. A další otázka: "Kam jsem dal instalátory a jak se jmenoval"

Dále bojuji se zásadním problémem. Kde mám vzít finanční prostředky na nákup všeho SW, který ke své práci nutně potřebuji (a nebo se donívám, že potřebuji). A tak jsem začal postupně sbírat a prověřovat různé SW, které byly volně dostupné pro všechny uživatele - pod označením free. Zde bych však chtěl upozornit na následující rizika - není free jako free.

Free SW šířený pod značkou GNU

GNU General Public License. Software šířený pod licencí GPL je možno volně používat, modifikovat i šířit, ale za předpokladu, že tento software bude šířen bezplatně (případně za distribuční náklady) s možností získat bezplatně zdrojové kódy. Toto opatření se týká nejen samotného softwaru, ale i softwaru, který je od něj odvozen. Na produkty šířené pod GPL se nevztahuje žádná záruka. Licence je schválená sdružením OSI a plně odpovídá Debian Free Software Guidelines

Free SW šířený pod značkou GNU

Program je možné využívat zdarma pro nevýdělečné účely

Nastavení PC a progamy


Pracuji na několika PC a tak je nutností mít jednotlivá PC nastavena stejně, včetně programového vybavení.

Jen náhodou jsem se dozvěděl o následujících stránkách: www.ninite.com. Po nainstalování operačního systému, jeho aktualizaci, jsou tyto stránky asi tím nejlepším co jsem za poslední dobu objevil. Provedu jednoduše výběr, co chci nainstalovat, vytvoří se jednoduchý instalátor, který stáhnu do svého PC, spustím a mám nejnovější verze jednotlivých programů okamžitě k dispozici. Proběhne "tichá instalace".

Co tedy jednoduše získám (není úplným výčtem - toto používám):
a) Web Browsers: Firefox, Opera Chromium, Chrome
b) Messaging: Skype
c) Media: VLC, Winamp
d) Utilities: TeamViewer
e) Runtimes: Java
f) Compression: 7ZIP
g) Imaging: GIMP, XnView
h) Documents: Foxit Reader, PDFCreator
i) Security: Essentials
j) Other: KeePass 2
k) Online Storage: OneDrive

Všechny programy jsem se snažil zařadit do jednotlivých kategorií, aby se uživateli lépe vyhledávalo. Je velice pravděpodobné, že na některý program jsem pozapoměl. Prosím napište mi - otestuji jej a určitě pokud bude používání jednoduché a intuitivní jej na své řádky zařadím. Rozhodně sem nebudu zařazovat programy vyžadující hacknutí.


Alternativní OS
Údržba OS
Kancelář
Internet
Práce s grafikou
Práce s audio soubory
Práce s videem
Kouzla s USB
Nezařazené programy
Zábava na PC
Poznámka:

Rozhodně to není vše co se v této oblasti najít dá, ale téměř všechny programy jsem odzkoušel a naučil se s nimi dělat. V řadě případů mi zachránili to nejcenější - data.Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist