Dnes je:Stránky o tvorbě www


Motto: "Všechny dobré zásady již byly napsány. Nyní zbývá je uskutečnit" - Blaise Pascal

Tvorba www stránek:

O tvorbě www stránek toho bylo napsáno dost a dost. Jistě si dokážeme nějaké stránky podle těchto návodů sami najít. Pro nás, kteří jsme již od přírody nadáni " Lenórou", jsem zde připravil několik odkazů na stránky, zabývající se jejich tvorbou a designem. Lze je tedy s úspěchem používat jak začátečníky tak profesionály.

Několik odkazů:

http://www.jakpsatweb.cz/ - asi nejlepší stránky pro úplné začátečníky, ale i pro profesionály.
http://owebu.bloger.cz/ - další velice dobrá část o tvorbě stránek
http://tvorba-webu.zdarek.com/ - taky ucelená pasáž o jejich tvorbě
Jeden dobrý protál s již hotovými řešeními: http://vsevjednom.cz/sluzby/ - hotová řešení

Proč ale tato pasáž?

Některé "vychytávky" a již hotová řešení se obtížně hledají. A když už je jednou najdeme a řekneme si: "..tak to je ono! Zítra se na to kouknu a udělám to!". Tak přesně tohle nezafunguje! Strávíme další hodiny hledáním toho pravého a objevujeme nová a nová řešení s návody. A najednou zjistíme, že to pro co jsme si vlastně na web přišli, opět nemáme.


Co vlastně hledám?

Hledám hotová řešení, protože jak mi řekl můj kamarád a učitel na programování Petr Cahyna: "Nevymýšlej vymyšlené - je to ztráta času. Stačí přeci jenom najít ten správný kód a ten si upravit k obrazu svému. Pouze to, co nikde nenajdeš, si zaslouží tvoji pozornost".


No a proto tyto stránky!!!

Je to jakýsi poznámkový blok s již hotovým řešením na jednotlivá témata. Od počítadel přes barvy a běžící texty až po např. informace o statusu ICQ a počasí. Tyto stránky se budou postupně rozšiřovat tak, jak bude růst moje znalostní báze (a hlavně jak budu mít čas). Takže takhle mohou vypadat tyto stránky.


Ukázka co zde bude:
- Předpověď počasí
- ICQ indikátory
Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist