Dnes je:Nástroje pro audio a videoPřehrávače:

       Foobar2000 : www.foobar2000.org

Foobar2000 patří mezi nejlepší hudební přehrávače, jaké si můžete do počítače nainstalovat. Program je rychlý, běží i na pomalých počítačích, nemá velké systémové nároky, ale hlavně si poradí prakticky s jakýmkoliv hudebním formátem. Kromě standardních souborů, jako je MP3, zvládne i Ogg Vorbis, AiFF, VOC, AAC, MP2, MPC, SND a ještě celou řadu dalších. Přehrává i hudební CD, včetně tzv. formátu SuperAudio CD.


       MediaMonkey: www.mediamonkey.com

MediaMonkey je účinný nástroj na správu a přehrávání hudebních souborů. Program velmi dobře poslouží ke třídění, správě a vzájemné konverzi audiosouborů. Můžete organizovat a různě katalogizovat hudbu uloženou na pevném disku, a to podle umístění, názvu skladby, jejího autora, roku natočení, žánru, svého hodnocení apod. V hudebních souborech lze díky nástroji MediaMonkey i velmi snadno hledat konkrétní skladbu podle interpreta, jejího názvu nebo alba. Program samozřejmě podporuje značky ID3 včetně jejich správy, a také playlisty. Disponuje vestavěným přehrávačem, ovšem umí úzce spolupracovat i s některými externími přehrávači, jako jsou např. Winamp a Windows Media Player. V nabídce funkcí nechybí ekvalizér ani velmi užitečná funkce pro vyrovnání hlasitosti skladeb. MediaMonkey nabízí funkce pro převod souborů do formátů MP3, WMA, OGG, FLAC a WAV. Samozřejmostí je převod běžného audio CD na soubory výše uvedených formátů, nebo naopak vytvoření audio CD z „empétrojek“, včetně vypálení na CD (v neplacené verzi jen čtyřnásobnou rychlostí). Program umí též spolupracovat s přenosnými přehrávači a s vybranými hudebními mobily. Je to zkrátka špičkový program s mnoha funkcemi, navíc je plně skinovatelný. Češtinu lze zvolit již na počátku instalace.


Úprava zvuku:

       Audacity: audacity.sourceforge.net

Audacity je zdarma dostupné hudební studio k nahrávání, úpravě a přehrávání hudebních souborů. Audacity je výkonný editor zvukových záznamů. Kromě editace již existujících audiosouborů můžete přes mikrofon nebo linkový vstup nahrávat audiosoubory vlastní. Při editaci je k dispozici mnoho efektů a nástrojů. Záznam můžete stříhat, míchat s jiným, měnit jeho rychlost a na vybrané části aplikovat různé efekty. Audacity umí nekvalitní nahrávky vyčistit a zbavit je tak různých šumů. K dispozici je i integrovaný editor značek ID3. Své projekty můžete ukládat do formátů WAV, MP3 a OGG. Audacity je ideální například pro převod a úpravu záznamů z páskových kazet a vinylových desek. Stejně dobře poslouží i při nahrávání mluveného slova.


Další odkazy v této oblasti


Alternativní OS
Údržba OS
Kancelář
Internet
Práce s grafikou
Práce s audio soubory
Práce s videem
Kouzla s USB
Nezařazené programy
Zábava na PC

Jak bude?

Napište mi

    

Jste návštěvník:

TOPlist