Dnes je:Pojmy ze světa vapinguZáznamů: 1-20 z celkem 90   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

Výraz Význam
16650, 18350, 18650, 26650 Jsou označení pro nabíjecí baterie (akumulátory, články) vhodné pro elektronické cigarety a gripy. První dvě číslice značí průměr článku, třetí a čtvrtá číslice pak délku článku v milimetrech. Jednotlivé typy článků se vyrábí s různým vybíjecím proudem a různou kapacitou (závisí na výrobci a modelu).
5-click protection Je funkce baterie, která umožňuje uzamknout baterii pomocí pěti rychlých stisků spínacího tlačítka. Uzamčením baterie je znemožněno nechtěné sepnutí baterie například při přenosu v kapse či kabelce. Pro opětovné odemčení baterie se opět 5x stiskne spínací tlačítko. V současné době se používají zkratky pro uzamčení, vypnutí gripu (např. stisknutím tlačítek plus a minus současně atd.). Vždy záleží na konkrétním gripu a výrobci.
510 Původně označení modelu elektronické cigarety Joyetech 510. Dnes se již používá jako typové označení závitu pro elektronické cigarety, případně náústky na atomizér.
Absorpční materiál Savý materiál používaný v atomizérech a clearomizérech pro dopravu náplně (e-liquidu) ke spirále. Zpravidla se jedná o knot nebo organickou vatu.
Adaptér 220V / USB AC adaptér Adaptér do sítě 220V umožňuje po propojení s dobíjecím kabelem nabíjet baterie elektronických cigaret ze sítě 220V.
AFC (Air flow control) Je anglický výraz pro tzv. regulaci sání. Jedná se o funkci clearomizéru, která umožňuje regulovat přívod vzduchu v clearomizéru, čímž lze ovlivnit tuhost potahu.
AIO (All-In-One) V překladu znamená "Vše v jednom". Používá se pro typy elektronických cigaret a gripů, které mají napevno spojené tělo, řídící jednotku a clearomizér. E-cigarety s tímto označením avizují spojení baterie s clearomizérem, které tvoří jeden celek.
Airflow Nastavení přívodu vzduchu do e-cigarety. Ovlivňuje hustotu potažené páry.
Aroma (Aromata) Koncentrovaná příchuť vhodná pro domácí výrobu e-liquidů, nebo dochucování již hotových e-liquidů (náplní). Jde tedy o tekutinu, která se používá při domácí přípravě liquidu (DiY míchání). Míchá se s bází v poměru, jaký podíl si zvolíme. Zpravidla se přidává 1% až 10% aroma. Aroma nikdy neobsahuje nikotin, slouží jen na chuť.
Atomizér (ATY, Atík) Část elektronické cigarety, ve které probíhá samotné odpařování náplně (e-liquidu). Atomizér se většinou skládá ze žhavící spirály, která se ovíjí kolem absorpčního materiálu, nebo se absorpční materiál ovíjí kolem ní. Absorpčním materiálem je přiváděna náplň (e-liquid) ke spirále, kde následně dochází k odpařování.
Atomizer Short Chybová hláška (v překladu "Zkrat atomizéru") zobrazující se na displeji elektronických cigaret a gripů v případě, že je atomizér (popř. clearomizér nebo cartomizér) ve zkratu. Ve většině případů se jedná o poškozenou žhavící spirálu a hláška zmizí po její výměně.
Atty (Atik) Slangová zkratka pro atomizér.
Automatická baterie Automatická baterie je označení pro typy baterií, které se nespínají ručně pomocí spínacího tlačítka, ale mají vestavěný tzv. automatický spínač. Baterie se proto spíná automaticky při potažení pomocí zabudované membrány.
Baterie Nezbytná součást elektronické cigarety, která zajišťuje celý její chod.
Báze Nebo také anglicky "Base" je základní složka e-liquidu, ve většině případů tvořena z Propylene Glycolu, Vegetable Glycerinu a případně nikotinu a vody. Základní báze se používá pro domácí výrobu e-liquidů, kdy si uživatel sám přimíchá potřebné množství příchutě, popř. více příchutí. Vyrábí se s koncentrací nikotinu 0 - 36mg / ml.
BCC (Bottom-Coil-Changeable) V překladu znamená "Spodní výměnná spirála" a označuje clearomizéry s výměnným žhavícím tělískem / hlavou, která je umístěná ve spodní části clearomizéru. Takto umístěné žhavící hlavy mají velice dobrý přísun e-liquidu ke spirále, jelikož jsou celé ponořené do e-liquidu.
BDC (Bottom-Dual-Coil) V překladu znamená "Spodní duální spirála" a označuje žhavící tělíska / hlavy, které jsou v clearomizérech umístěné ve spodní části a mají dvojitou spirálu, která zajišťuje větší produkci páry.
Bi spirálka Žhavící spirálka motaná dvěma odporovými dráty najednou.
Booster Nikotinová báze pro míchání vlastních e-liquidů.
BOX MOD Box MOD je typ elektronické cigarety v hranatém provedení. Ve většině případů nabízí vysoký výkon a spoustu funkcí, umožňujících uživateli detailně nastavit výstupní hodnoty. Výhodou tohoto hranatého vzhledu je kompatibilita s prakticky všemi odpařovači na trhu, jelikož nemusí být brán zřetel na průměr clearomizéru. Vyrábí se jak s vestavěným akumulátorem, tak pouze se slotem.

Záznamů: 1-20 z celkem 90   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

Jak bude?

In-počasí Počasí pro Holice
http://www.slunecno.cz

Dnů do konce roku

Akce začíná:

Konec roku:

Dovolená za:

Napište mi

    


Jste návštěvník:

TOPlist

Zajímavosti:

Alkohol tester