Dnes je:Přibývající léta

Mladému člověku v „tínejdžerském“ věku se zdá, že bude tak mladý věčně. Ale brzy zjistí, jak ten život letí a uvědomí si, že roky neuvěřitelně rychle přibývají. Proto lidé od začátku své existence hledají prostředky k prodloužení života, zachování svěžesti a síly do vysokého věku. I když zákony života není možné změnit, bylinky nám v mnohém mohou i v této etapě života pomoci. Pomocí jejich užívání je možné neúprosný proces slábnutí funkcí jednotlivých orgánů přibrzdit a zachovat si čistou mysl a životní elán až do vysokého věku.

Borovicová koupel

Připravíme ji z mladých výhonků borovice a květů pampelišky. Čtyři hrsti stejných dílů této směsi dáme do 2-3l vody, uvedeme do varu a necháme 1/2 hodiny vyluhovat. Scedíme a přidáme do koupele. Tato koupel regeneruje kosti a chrupavky a zpomaluje proces stárnutí.

Tibetský recept na omlazování a čištění organismu

Šálek mléka zahřejeme k bodu varu, pro-lisujeme do něj 2-3 středně velké stroužky česneku a přidáme lžičku medu. Necháme stát a vypijeme po doušcích ráno po probuzení.

Slunečnice na zostření zraku

Tento recept doporučuje podávat denně během 4-6 týdnů 3 lžíce syrových oloupaných slunečnicových semen. Vhodnou formou je také jejich pomletí a rozmíchání s troškou ovocné šťávy, džemu, medu nebo mléka.

Když slábne paměť

Ke zlepšení paměti doporučují staré recepty vzít ráno nalačno 1/2 lžičky mletého semene hořčice a zapít šálkem čaje z rozmarýnu. Kúru v trvání 2-3 týdnů opakujeme každé tři měsíce.

Další recept

Pijeme čaj ze stejných dílů natě pelyňku, meduňky, rozrazilu, rozmarýnu a kořene puškvorce.

Hloh – radost pro seniory

Tato známá bylinka patří k nejlepším rostlinným prostředkům pro lidi vyššího veku. Formou tinktury jej můžeme užívat i dlouhodobě. Při její přípravě k tomuto ú-čelu přidáme k hlohu ještě 1/4 objemu květ jírovce a hotovou „posílíme“ troškou jina-nové tinktury.

Ženšen – kořen života

Je to nejslavnější léčivá rostlina starověké Číny. Jedním z jejích všestranných účinků na celý organismus je i posilování a zvyšování vitality seniorů. V našich podmínkách jsme odkázáni na nákup v lékárně, přípravky užíváme podle návodu. Když si chceme připravit extrakt ze sušeného kořene, 3 lžíce najemno roztlučené drogy zalijeme 1l vodky a necháme 3-4 týdny macerovat, občas protřeseme. Užíváme třikrát denně lžičku v trošce vody 1/2 hodiny před jídlem. Kúru v trvání 4-6 týdnů na měsíc přerušíme a 3 až 4krát zopakujeme.

Chvála zeleného čaje

Tento čaj se pije jako povzbuzující prostředek, méně už je známo, že je to výborný lék, mimořádně vhodný právě pro starší lidi. Šálek zeleného čaje s citronem a troškou přírodního cukru si začněme dávat místo kávy a považujme ho za každodenní nápoj.

Geriatrický čaj

K jeho přípravě použijeme stejné díly natě yzopu, úročníku a světlíku. Čaj ochutíme medem a citronem. Pijeme pravidelně jako lahodný čaj.

Geriatrické tonikum

Smícháme stejné díly natě úročníku, rozmarýnu a máty. Dáme do 1/4 objemu lahve a doplníme brandy. Necháme 2-3 týdny macerovat, občas protřeseme. Scedíme a silně osladíme medem. Užíváme l-2krát denně po stopce jako aperitiv.

Yzopový sirup

Pět lžic nasekané natě yzopu a 2 lžíce mletého semene fenyklu dáme do 1/2 1 vody, uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Scedíme, přidáme 1/4 kg medu, mírně ohřejeme a promícháme. Podáváme pětkrát denně po lžíci po jídle, při kašli a na celkové posílení organismu. Užíváme jen několik dní a dávky nepřekračujeme.

Čaj na zvýšení vitality

Ke dvěma dílům roztlučeného kořene libečku přidáme po jednom dílu natě yzopu, rozmarýnu a vachty. Dvě lžíce směsi dáme do 1/2 1 vody, pomalu ohříváme až k bodu varu a necháme přikryté vyluhovat. Scedíme, přidáme podle chuti med, citron a 1 dl červeného vína. Pijeme 2-3krát denně i delší dobu.

Americký recept proti tělesné slabosti

Smícháme stejné díly semene pískavice a lnu. Jednu lžíci směsi dáme do 1/4 1 vody, pomalu ohříváme k bodu varu a přikryté necháme vychladnout. Pijeme studený odvar dvakrát denně po 1/2 množství.

Posilující bylinková koupel

K její přípravě použijeme směs stejných dílů natě máty, rozmarýnu, levandule, yzopu a přesličky. Deset lžic této směsi dáme do tenké punčochy nebo sáčku z jemné látky a zavěsíme do proudu tekoucí vody. Po napuštění vany necháme ve vodě. Koupel osvěžuje, posiluje a pomáhá při různých onemocněních.

Víno pro seniory

Smícháme stejné díly čerstvé nebo sušené natě yzopu, rozmarýnu a květu hlohu. Bylinami naplníme sklenici asi do 1/3 objemu. Přidáme úměrně k množství trochu sušených rozinek, několik hřebíčků a kousek celé skořice. Doplníme červeným vínem a necháme 2-3 týdny macerovat, občas protřeseme. Scedíme, dochutíme medem a pijeme po stopce 2-3krát denně jako posilující prostředek.

Jak bude?

In-počasí

A na chalupě?

  Počasí radar http://www.slunecno.cz

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist