Dnes je:Ženské potíže

Žena je nositelkou života a k této úloze má ženský organismus i tomu přizpůsobené orgány a funkce. Takzvané ženské problémy jsou časté a někdy souvisejí i s nervovým systémem. Abychom jim preventivně předcházeli, je třeba věnovat pozornost především zdravému stravování a životosprávě. Rostlinná říše má několik odpradávna osvědčených „ženských“ bylinek, které dokáží ženám účinně pomáhat, přitom jejich užívání je jednoduché a bez nepříznivých vedlejších účinků.

Preventivní ženský čaj

Skládá se ze dvou dílů řebříčku, k němuž přidáme po jednom dílu heřmánku a kontryhele. Ty co bylinky působí preventivně i léčebně na všechny ženské orgány Pijeme obvyklým způsobem připravený čaj, v sezoně si můžeme vylisovat i čerstvou stavu, kterou užíváme po lžíci třikrát denně. Silný odvar z těchto bylinek se doporučuje i jako přísada do koupele.

Ženský sirup

Vymačkáme čerstvou šťávu ze stejných dílů natě mateřídoušky, přesličky, řebříčku a cibule. Přidáme přibližně tolik medu jako je šťávy a na teplém místě rozmícháme. Užíváme preventivně nebo při jakýchkoli ženských potížích 2-3krát denně po lžičce.

Předmenstruační syndrom

Během „špatných dní“ před očekávanou menstruací k uvolnění napětí uděláme čaj ze dvou dílů kořene nebo listu pampelišky a jednoho dílu natě meduňky. Do hotového čaje přidáme ještě lžičku kozlíkové tinktury a pijeme 2-3krát denně.

Menstruační všelék panacetum mulierum

Tato čajová směs prospívá při všech poruchách menstruace. Smícháme stejné díly květu bezu, heřmánku, lípy, natě máty a meduňky. Čaj připravíme obvyklým způsobem. Během menstruace vypijeme celou dávku ráno nalačno, během 1-2 hodin.

Čaj na úpravu menstruace

Ke dvěma dílům natě třezalky přidáme po jednom dílu natě hluchavky a řebříčku. Čaj pijeme 2-3krát denně, týden před očekávanou menstruací až do jejího začátku.

Čajová směs na vyvolání menstruace

Připravíme ji ze stejných dílů natě dobromysli, vlaštovičníku, řebříčku, kontryhele a petržele. Čaj pijeme několik dní.

Čajová směs proti bolestivé menstruaci

Do této čajové směsi dáme stejné díly natě kontryhele, hluchavky, mateřídoušky, řebříčku, květu měsíčku a listu routy. Obvyklým způsobem připravený čaj začneme pít 2 dny před očekávanou menstruací, při bolestech doplňujeme léčbu sedavými koupelemi z řebříčku, heřmánku a kontryhele.

Další recept

Použijeme stejné díly kůry krušiny, natě kontryhele, řebříčku, mochny husí a máty. Čaj začneme pít dva dny před očekávanou menstruací a pokračujeme během celého jejího trvání.

Koupel při křečových menstruačních bolestech

Koupel připravíme ze směsi dvou dílů natě řebříčku a jednoho dílu natě hluchavky. Dvacet lžic této směsi krátce povaříme ve 2 až 3 litrech vody a necháme 15 minut vyluhovat. Scedíme do vanové koupele a koupeme celé tělo 15-20 minut při teplotě 38 °C, nejlépe před spaním.

Čaj na zeslabení menstruace

Připravíme čajovou směs ze stejných dílů natě meduňky, kokošky, šalvěje a řebříčku. Ze 2 lžic této směsi připravíme obvyklým způsobem čaj, do něhož přidáme ještě po lžičce tinktury z prhy a kozlíkové tinktury. Pijeme třikrát denně 4-6 týdnů. Potom užívání na stejnou dobu přerušíme a ještě jednou kúru opakujeme.

Čaj na zesíleni menstruace

Připravíme čajovou směs ze stejných dílů natě routy, třezalky, řebříčku a rozmarýnu. Do hotového čaje přidáme lžičku tinktury z prhy. Pijeme 2-3krác denně během menstruace.

Myom

Je to nezhoubné nádorové onemocnění žen, na něž bylinkové recepty doporučují sedavé koupele z řebříčku. Součástí léčby je pití čaje z kontryhele podle receptu na neplodnost, které střídáme s krvečistícími čaji podle receptů v příslušné kapitole.

Čajová směs proti potratu

Nejpozději od poloviny těhotenství pijeme každý druhý týden denně po 1/21 čaje ze směsi dvou dílů natě kontryhele a jednoho dílu natě řebříčku.

Zvracení v těhotenství

Připravíme stejné díly semene fenyklu, anýzu, listu máty a heřmánkových květů. Semena rozdrtíme v hmoždíři, pak přidáme listy a květy. Dvě lžíce této směsi zalijeme 1/2 1 vroucí vody a necháme přikryté 20 minut vyluhovat. Scedíme a pijeme pětkrát denně.

Čajová směs pro lehký porod

Použijeme stejné díly natě sporýše a kontryhele. Jednu lžíci směsi zalijeme 1/4 1 vroucí vody a necháme přikryté 15 minut vyluhovat– Pijeme poslední tři měsíce těhotenství po polovině množství ráno a večer.

Poporodní ochablost ženských orgánů

K jejich posílení připravíme koupel ze směsi natě přesličky a řebříčku. Deset lžic těchto bylin krátce povaříme ve 2-3 1 vody a necháme mírně vychladnout Sedací koupel 2-3krát denně má trvat 10-20 minut.

Obklad na zánět a bolesti prsů

Čerstvé listy bílého zelí naklepeme nebo rozválíme, na kousku plátna vytvarujeme tenkou vrstvu obkladu, pokapeme mátovým olejem, přiložíme a přikryjeme další vlhkou a suchou vrstvou. Necháme působit několik hodin. Potom prs jemně masírujeme třezalkovým nebo olivovým olejem.

Likér pro kojící matky

Do 11 vody dáme 4 lžíce mletého semene kopru, uvedeme do varu, odstavíme a přidáme 3 lžíce medu. Necháme na velmi slabém ohni bez vaření 15-20 minut zhoustnout. Pijeme dvakrát denně stopku. Likér zvyšuje tvorbu mateřského mléka a je prospěšný pro miminko.

Snížení tvorby mateřského mléka

Při nadměrné tvorbě mateřského mléka pijeme obvyklým způsobem připravený čaj z natě šalvěje. Pokud se už nekojí, může se brát třikrát denně lžička tinktury v 1/2 skleničce vody.

Čaj na zvýšení tvorby mateřského mléka

Do této směsi dáme po dvou dílech natě jestřabiny, majoránky, semene fenyklu a po jednom dílu kořene hořce, natě kontryhele a routy. Čaj pijeme 2-3krát denně, užívání občas přerušíme.

Další recept

Smícháme stejné díly mletých semen anýzu, kopru, fenyklu a pískavice. Caj připravíme a pijeme, jak je uvedeno v následujícím receptu.

Mateřský čaj

Smícháme stejné díly roztlučeného kořene hořce, mletého semene fenyklu, pískavice a natě mateřídoušky. Dvě lžíce směsi dáme do vlažné vody a necháme 12 hodin macerovat. Potom uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Pijeme po 1/2 množství ráno a večer na regeneraci funkcí všech ženských orgánů.

Čaj na léčbu neplodnosti

Na podporu ženské plodnosti pijeme čajovou směs ze dvou dílů natě kontryhele, k níž přidáme po jednom dílu natě řebříčku a hluchavky. Pití takto připraveného čaje delší dobu podporuje účinky i jiných druhů léčby tohoto problému.

Čajová směs na zastavení výtoku

Smícháme stejné díly květu hluchavky, natě kontryhele, truskavce a řebříčku. Čaj z této směsi pijeme třikrát denně několik dní, dokud problémy nepominou. Léčbu doplňujeme bylinnými výplachy a sedavými koupelemi.

Další recept

Čajovou směs připravíme ze stejných dílů natě kontryhele, kořene omanu a květu měsíčku.

Odvar na výplachy pochvy při výtoku

Smícháme stejné díly mleté dubové kůry, květu heřmánku a natě šalvěje. Čtyři lžíce směsi namočíme večer do 1/2 1 teplé vody, ráno krátce povaříme a necháme přikryté pomalu vychladnout. Scedíme a výplachy vícekrát opakujeme.

Obklad na zánět pochvy

Čtyři lžíce květu měsíčku krátce povaříme v 1/21 vody a necháme přikryté vychladnout. Do odvaru namočíme složené lněné plátno a 2-3krát denně přiložíme na postižené místo. Obklad necháme působit 1/2-1 hodinu.

Svědění v pochvě

Na mírném ohni rozpustíme lanolín z lékárny, přidáme stejné množství šťávy z čerstvé natě hluchavky a lupínků růže. Dobře promícháme, necháme vychladnout a touto mastí potíráme ženské orgány.

Krvácení z dělohy

Připravíme čajovou směs ze stejných dílů natě turanky, kokošky, truskavce a přesličky. Čaj z této směsi pijeme několik dní. Současně 2-3krát denně uděláme sedací koupel ze silného odvaru směsi natě řebříčku, truskavce, kokošky a heřmánku.

Čaj na zánět vaječníků

Připravíme ho ze stejných dílů natě černohlávku, kontryhele, hluchavky a květu heřmánku. I u tohoto onemocnění léčbu dobře doplňují sedací koupele jako v předcházejícím receptu. Další recept Můžeme také použít čajovou směs ze stejných dílů květu bezu, heřmánku, řepíku a kukuřičných blizen.

Klimakterium

V tomto období zmírňuje nepříjemné pocity a zmírňuje jeho průběh čajová směs ze dvou dílů natě meduňky, k nimž přidáme po jednom dílu natě třezalky, šišek chmele a semene fenyklu. Čaj připravený obvyklým způsobem pijeme několik dní, vždy v době, kdy jsou nepříjemné pocity intenzivní.

Další recept

K přípravě čajové směsi použijeme tři díly natě řebříčku, k nimž přidáme po jednom dílu natě routy, rozmarýnu a meduňky.

Jak bude?

In-počasí

A na chalupě?

  Počasí radar http://www.slunecno.cz

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist