Dnes je:Problémy s nadváhou

Obezita se stala v moderní společnosti snad nejčastějším zdravotním problémem. Téměř každý člověk je přesvědčený, že má nějaké to kilo navíc, bohužel u většiny je to pravda. Souvisí to se špatným stravováním, přejídáním se, nedostatkem pohybu a celkovým životním stylem. Každý by proto potřeboval „zázračnou“ tabletku, nebo recept na hubnutí. Toho dokonale využívá mnoho firem, které nabízejí za drahé peníze prostředky, nad nimiž zůstává zdravý rozum stát. Vždyť nabízet někomu, kdo za dvacet let přibral zbytečných dvacet kilogramů, tablety nebo náplasti, jejichž použitím se zbytečných kil za dvacet dní zbaví, je přinejmenším nesmyslné, ale i v rozporu se zákony přírody. Naproti tomu tito „podnikatelé“ stále nacházejí oběti, které věří… Podobně je tomu i s cvičením. Místo různých reklamních zařízení by nám bylo třeba nabídnout chuť k cvičení, neboť to se dá jednoduchými domácími způsoby dělat mnohem všestranněji a účinněji. Proto v této kapitole nehledejme zázračnou bylinku, s níž za měsíc zhubneme. Taková nemůže existovat, tak jako nemohou pomáhat ani ostatní prostředky. Dokážeme-li však jít do sebe –změníme stravu, životní styl, přestaneme se přejídat a dopřejeme si dostatek pohybu, osvědčené bylinky budou naše hubnutí účinně podporovat. Budeme hubnout pomalu, ale výsledky budou trvalé a odrazí se to i na našem celkovém zdravotním stavu.

Čajová směs proti obezitě

Do 1 l vody dáme 2 lžíce sušených rozdrcených plodů trnky a 20 minut povaříme. Přidáme po 2 lžících květů trnky a přesličky, necháme 15 minut vyluhovat a scedíme. Celou dávku tohoto lahodného čaje vypijeme během dne. Čaj nejen podporuje úbytek na váze, ale také čistí krev a prospívá ledvinám a játrům.

Další recept

Smícháme stejné díly nastrouhaných kořenů lékořice, pýru, pampelišky, celeru a petržele. Dvě lžíce směsi dáme do 1/2 1 vlažné vody a necháme na teplém místě 12 hodin macerovat. Scedíme a pijeme ráno a večer, ne dlouhodobě.

Bylinná šťáva na zhubnutí

Odstavíme stejné množství čerstvých kořenů petržele, celeru a fenyklu. Pijeme dvakrát denně nalačno po 1 dl šťávy.

Čekanka proti obezitě

Podle starého receptu pravidelné pití čaje z kořene čekanky nebo kávy – cikorky pomáhá zbavit se přebytečných kil Čekankový čaj prospívá i vnitřním orgánům a snižuje hladinu cukru v krvi.

Lžičník proti obezitě

Podle bylinkáře Karla je lžičník lékařský nejlepším prostředkem proti obezitě. Můžeme ho konzumovat v syrovém stavu, pít denně 1 dl čerstvé šťávy nebo čaj ze sušené drogy.

Čajová směs na podporu hubnutí

Smícháme stejné díly listu břízy, maliny, natě celíku, květu bezu a na prášek pomleté krušinové kůry. Obvyklým způsobem připravený čaj pijeme dvakrát denně po polovině množství. Tento čaj mírně projímá a odvodňuje organismus, tím mu pomáhá zbavit se tělesné hmotnosti.

Hroznová kúra na hubnutí

Před každým jídlem a večer před spaním vypijeme Šálek čerstvé hroznové stavy zředěné polovičním množstvím vody nebo zkonzumujeme trochu hroznů. Hroznový cukr nezpůsobuje přibírání na váze, ale upravuje látkovou přeměnu cukrů, čímž přispívá ke snižování hmotnosti

Čajová směs na snížení chuti k jídlu

Její hlavní složkou je nať svízele. Ke třem dílům této drogy přidáme ještě po jednom dílu natě tužebníku a listu břízy. Čaj připravený obvyklým způsobem nesladíme, pijeme 2-3krát denně.

Prášek na snížení chuti k jídlu

Sušené kukuřičné blizny pomeleme na kávovém mlýnku. Když nás neustále trápí pocity hladu, užíváme 1/2 hodiny před hlavním jídlem čajovou lžičku prášku s troškou vody. Další lžičku prášku vezmeme 15 minut po jídle. Kúra trvá asi 14 dní, opakujeme ji až po stejně dlouhé přestávce.

Jak bude?

In-počasí

A na chalupě?

  Počasí radar http://www.slunecno.cz

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist