Dnes je:TŘAPATKA NACHOVÁ – Echinacea purpurea


Domovem třapatky je Severní Amerika, u nás se pěstuje jako působivá ozdobná květina i léčivá rostlina. Příbuzná a velmi podobná třapatka úzkolistá (Echinacea angustifblia) má stejné použití. K léčebným účelům slouží hlavně kořen, ale někdy i květ nebo celá nať. Drogu i výrobky z ní dostaneme ve specializovaných prodejnách, v poslední době jsou čím dál tím oblibenejší. Je to proto, že třapatka podporuje činnost bílých krvinek, které likvidují choroboplodné zárodky v organismu, a tím posilují jeho odolnost vůči nemocem. Pro moderního člověka trápeného stresem, špatnou výživou, narušeným životním prostředím plným exhalátů a konzumním způsobem života je potřebné zvyšování imunity organismu prvořadé. .

V tom má třapatka velkou budoucnost, užíváme ji také preventivně, hlavně v chřipkovém období, ještě dříve, než začneme pociťovat příznaky onemocnění. Třapatka má i další dobré účinky, od zánětů kloubů přes nemoci trávení, dýchacích a močových orgánů až po obávanou rakovinu. Třapatka je silná rostlina, proto i když nemá nepříznivé účinky, dávkujeme ji opatrně, neužíváme dlouhodobě, u hotových výrobků podle návodu

Třapatka pochází z prérií Severní Ameriky a nazývá se také „rostlinou nového milénia“. Její nejpoužívanější částí je kořen, který už Indiáni žvýkali při jakýchkoli bolestech. Používali také listy, které přikládali na rány a šťávou léčili místo po uštknutí hadem.

Zpět na rejstřík českých názvů
Zpět na rejstřík latinských názvů

Jak bude?

In-počasí

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist