Dnes je:RÉVA VINNÁ – Vitis vinifera


Hrozny patří k nejznámějším a nejpěstovanějším rostlinám od nejstarší doby lidstva. Bílé nebo červené šťavnaté hroznové bobule jsou nejen surovinou na výrobu vína, ale i chutným a zdravým ovocem. K léčebným účelům slouží kromě čerstvých plodů a vína i mladé jarní listy. Réva působí močopudně, žlučopudně, snižuje kyselost žaludečních šťáv, příznivě ovlivňuje tvorbu červených krvinek, zlepšuje

Činnost srdce, nervové soustavy a má i další příznivé účinky na celý organismus, proto ji můžeme nazvat i všelékem. Hrozny jsou velmi vhodné na tzv. očistné dny, kdy jeden až tři dny konzumujeme jen hroznové plody. Čerstvé listy poslouží jako obklad na rány a kožní problémy, v prášku se doporučují na ženské krvácení. I když předávkování hroznů jako ovoce není známo, ve formě vína je naopak časté. V medicínských dávkách se doporučuje jen 1 dl červeného vína dvakrát denně, ne však dennodenně. Když však v životě někdy nastane situace, že alkohol musí téci proudem, víno je pro organismus přijatelnější než prázdné kalorie v silných destilátech.

Léčivé vlastnosti hroznů využívali už staří Egypťané a Řekové, kteří pití vína povýšili na náboženský obřad. Hrozny jsou ideálním prostředkem na odtučňovací kúru, přitom zbavují střeva nestrávených zbytků potravy a pročistí celý organismus.

Zpět na rejstřík českých názvů
Zpět na rejstřík latinských názvů

Jak bude?

In-počasí

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist