Dnes je:ELEUTEROKOK OSTNITÝ – Acanthopanax sentkosus


Patří do skupiny asijských rostlin, které se v poslední době kvůli vynikajícím léčivým vlastnostem rozšiřují a pěstují i u nás. Drogou je kořen, který se dá koupit v lékárně, stejně jako více z něj vyráběných přípravků. Eleuterokok má léčivé vlastnosti jako stvořené na zdravotní problémy moderní doby. Zvyšuje obranyschopnost celého organismu a působí proti stresu. Odbourává „špatný“ cholesterol a snižuje hladinu cukru v krvi.

Brání růstu rakovinových metastáz a snižuje následky ozařování, zlepšuje také prokrvení srdce a mozku, čímž preventivně působí proti infarktu a náhlým mozkovým příhodám. Silně působící eleuterokok užíváme opatrně, neboť jeho vynikající účinky se mohou obrátit proti nám, především když jej užíváme dlouhodobě. Bereme ho po kapkách podle receptu, hotové výrobky podle návodu.

Eleuterokok je novou a velmi perspektivní rostlinou, která roste a na velkých plochách se i pěstuje, hlavně v Rusku. Má podobné vlastnosti jako ženšen. Číňané poznali ženšen už před 5000 lety, ale eleuterokok byl pro ně dlouho neznámou rostlinou. Lidově se nazývá „ženšen chudoby“, český název „čertův kořen“ vystihuje jeho povzbuzující ú-činky.

Zpět na rejstřík českých názvů
Zpět na rejstřík latinských názvů

Jak bude?

In-počasí

Napište mi

    

302-150-769

Jste návštěvník:

TOPlist